Galerie

  Zde bych Vám chtěla představit jednotlivé výrobky zhotovené různými technikami.

 • Patchwork

  Wikipedia definuje Patchwork takto: Patchwork (anglicky patch – záplata, vyrobeno ze záplat) je zvláštní technika sešívání látky na patchwork. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, že spolu vytvářejí větší geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván drobnými stehy. Prošitý patchwork se nazývá quilt. Původně se jednalo výhradně o ruční práci, dnes již existují speciální šicí stroje, na kterých lze patchwork vytvářet.

   

  Představuji Vám vlastní výrobky zhotovené touto technikou - deky, přehozy přes dvojpostele, polštáře, prostírání, tašky, textilní dekorace, aj.

 • Paličkování

  Co je to paličkování? Paličkování (angl.: braiding, něm.: Klöppeln) je způsob spojování většího počtu (4-800) nití vzájemným překřížením a stáčením. Paličkování se provádí jako ruční práce nebo na speciálních strojích, jeho účelem je zhotovení plošné průhledné textilie - krajky. 

 • Vyšívání

  Vyšívání je textilní technika, pomocí které se zdobí podkladový materiál (plošná textilie, kůže, papír) protahováním nebo našíváním nití.

 • Šité oblečení nejen pro děti

 • Pedig

  Dle Wikipedie je pedig popsán takto: Pedig je přírodní materiál, který se dováží z tropů jihovýchodní Asie. Jedná se o vnitřní část stonku ratanové liány Calamus rotang neboli ratanu. Tato liána má stonek silný pouze několik centimetrů a dlouhý až 100 metrů. Dřevo má velmi světlou barvu, podobnou lipovému dřevu. Používá se na výrobu nábytku, košíků, dokonce i k výrobě hudebních nástrojů a bičů. Před pletením je třeba jej na 3 až 5 minut namočit, tím nasaje do pórů vodu a stane se velmi ohebný. Po uschnutí drží tvar. Štípáním se vyrábí jak pedig kulatých průměrů, od tloušťky 1 mm přes 1,5 mm - 1,75 mm - 2 mm - 2,25 mm - 2,5 mm - 2,75 mm....10 mm, tak plochý pedig, jako jsou pedigové šény silné 4-6 mm či pedigové pásky zvané pedig band.

   

  Pedig je pórovitý, čímž velmi dobře absorbuje vodu a stává se tak velmi pružný. Základem pedigu je celulóza. Díky tomu lze pedig barvit nejen všemi barvami na dřevo, ale i barvami na textil.

   

 • Keramika

 • Ostatní

  Zde najdete  různé pomůcky pro Vaši práci - převodní tabulky, aj.